Škola v prírode v Nitrianskom kraji

Nitriansky kraj je ideálnym miestom pre konanie školy v prírode. Nachádza sa tam mnoho historicky zaujímavých stavieb, rôzne hrady a zámky. Svojim návštevníkom tiež ponúka pobyt v krásnej prírode a možnosť  návštevy národného žrebčínu v Topoľčiankach. Zaujímavým je aj výlet do zubrej obory, kde naživo uvidíte jedny z najväčších európskych cicavcov.

Škola v prírode

Škola v prírode – Nitra

Nitra

Dominantou Nitrianskeho kraja je mesto Nitra, ktorá je jedným z najstarších miest na Slovensku. Pre deti bude určite zaujímavá história, ktorá sa spája s týmto mestom. Nitra bola sídlom kniežaťa Pribinu, tiež si sem dal knieža Rastislav pozvať solúnskych bratov Konštantína a Metoda. Bol tu postavený prvý kresťanský kostol na Slovensku.

Najdominantnejšou pamiatkou mesta je Nitriansky hrad. Verejnosti je sprístupnený areál hradu a biskupská katedrála sv. Emeráma. Prehliadka hradu bude skvelým zážitkom pre deti aj pre dospelých, keďže hrad ponúka zaujímavý a náučný výlet do našej histórie.

Najpôsobivejšou časťou Nitry je Horné mesto, v ktorom sa nachádza mnoho historických budov ako napríklad Kostol sv. Petra a Pavla, Malý a Veľký seminár s diecéznou knižnicou, či Kluchov palác.

V Nitre sa taktiež každoročne konajú rôzne akcie a podujatia. Najznámejšími sú Nitrianske kultúrne leto, Divadelná Nitra, či Nitrianska hudobná jeseň. Taktiež sa tu každoročne konajú výstavy v areály Agrokomplexu.

Topoľčianky

Ďalším miestom v Nitrianskom kraji, ktoré by ste pri návšteve školy v prírode nemali vynechať sú Topoľčianky. Topoľčianky sa okrem krásneho zámku a zrúcaniny hradu pýšia aj národným žrebčínom. Národný žrebčín patrí medzi najvýznamnejšie svetové žrebčíny. Chovajú sa tu až štyri plemená koní a to arabský, lipicanský, huculský a športový kôň. Nachádza sa tu okolo 500 koní. Súčasťou žrebčínu je aj hipologické múzeum. Asi 10 km od Topoľčianok sa nachádza zubria obora Lovce, v ktorej môžete naživo vidieť tieto najväčšie európske cicavce.

Komárno

Pri návšteve Komárna by ste sa mali určite pozrieť na Nádvorie Európy – unikátne stavebné dielo, ktorého stavby reprezentujú historickú architektúru jednotlivých oblastí Európy.

V Komárne sa nachádza mnoho ďalších zaujímavých miest, no jedným z najzaujímavejších je Komárňanská pevnosť bastiónového typu.

Nitriansky kraj ponúka veľa historických stavieb, ale takisto krásnu prírodu a mnoho zvierat, či už zubry, alebo kone. Deti v škole v prírode určite zažijú neopakovateľný pobyt a domov si odnesú veľa krásnych zážítkov.

Škola v prírode

Škola v prírode – Komárno

Zuzka

Pridaj komentár