Rekonštrukcia staršieho bytu a interiérové štúdio

interiérové štúdio

3D vizualizácia kuchyne a jedálne, ktorú mi vytvorilo interiérové štúdio

Nie je to tak dávno, čo som si povedala, že študentské časy strávené v spoločnom prenajatom byte s ďalšími troma ľuďmi sú už dávno za mnou a chce to zmenu, kúsok súkromia a hlavne pokoja a ticha.

Ako však určite všetci dobre vedia – kúpa bytu v dnešnej dobe nie je lacnou záležitosťou a už vôbec nie kúpa bytu v novostavbe, či kúpa moderného a zrekonštruovaného bytu. Práve preto som sa rozhodla zainvestovať do trošku staršej a ešte nezrekonštruovanej nehnuteľnosti s tým, že rekonštrukciu, zateplenie, maľovanie a ostatné úpravy potom vezmem do vlastných rúk, pričom som rátala s tým, že mi určite pomôže aj interiérové štúdio. Ako to teda dopadlo?

Interiérové štúdio na odporúčanie

Rozprávanie o tom, ako prebiehalo vybavovanie úveru a rôzne „papierovačky“ pre zatiaľ radšej vynechám a zameriam sa radšej už na samotnú rekonštrukciu. Keďže sme predtým vybavovali interiérové štúdio pre zariaďovanie bytu u mojich rodičov, od začiatku som s touto investíciou počítala a vedela som, že nebude zbytočná, pretože mi ušetrí nielen drahocenný čas, ale aj peniaze. Výhodou bolo aj to, že som ihneď vedela, ktoré interiérové štúdio si vybrať, keďže som mala referencie z prvej ruky.

Obhliadka, rozpočet a útulný minimalizmus

V prvom rade sme si s bytovým dizajnérom dohodli obhliadku môjho novo-starého bytu. Počas prehliadky mi bytový dizajnér vedel presne povedať, čo bude v byte určite treba zmeniť, opraviť a vymeniť. Zistili sme aj to, že byt nie je zateplený a vyrieť bude potrebné aj to. Vďaka tomu mi následne interiérové štúdio vedelo vyhotoviť predbežný návrh rozpočtu, pokiaľ išlo o náklady na rekonštrukciu. Nasledovalo ďalšie stretnutie, ktorého cieľom bolo ujasniť si, do akého štýlu chcem mať interiér zrekonštruovaného bytu ladený. Výsledok bol jasný – moderný minimalizmus, avšak s prvkami, ktoré domácnosť zútulnia (v materiáloch malo prevažovať drevo, teplé farby a pod.).

2D návrhy a 3D vizualizácie

Na základe mojej predstavy interiérové štúdio vypracovalo hneď niekoľko 2D návrhov toho, aké zmeny by sa mali vykonať v rozložení bytu (samozrejme aj s ohľadom na nosné priečky, vodoinštaláciu atď. – aby tieto zmeny nezaťažili môj rozpočet) a následne, ako by mal byť v novom byte rozmiestnený nábytok. Po niekoľkých úpravách a dodatočných rozhovoroch som 2D návrh odsúhlasila a čakala som ešte na 3D vizualizáciu interiéru, vďaka ktorej som si mohla vybrať farby, materiály a doplnky, ktoré by mi v mojej domácnosti vyhovovali.

interiérové štúdio

3D vizualizácia obývačky

Konečná realizácia

Zostávalo už len odsúhlasenie finančného rozpočtu, ktorý mi interiérové štúdio predstavilo a mohli sme sa pustiť do samotnej realizácie – tu už moja úloha skončila. Všetko ostalo v rukách bytového dizajnéra, ktorý nielen že vykúzlil z môjho postaršieho bytu nádhernú modernú domácnosť, ale tiež dohliadol na všetky stavebné práce a pod. Konečný výsledok? Maximálna spokojnosť a ešte aj nejaké ušetrené peniažky.

Dada

Pridaj komentár