Je pravdou, že sandále a ponožky k sebe nepatria?

Vidieť človeka nosiť ponožky v sandáloch vzbudzuje v dnešnej dobe skôr úškrn a pobavenie, ako pochopenie. Vizuálne ide o naozaj príšerný spôsob, ako nosiť sandále, ale nie je všetko len o estetike. Dôležitý je komfort a praktické využitie, ktoré ponožky aj počas horúcich letných dní prinášajú nositeľom tejto špeciálnej obuvi. Medzi krajiny, ktoré na ponožky v sandáloch dodnes nedajú dopustiť, sú naši českí susedia. Tím tento fakt vo väčšine prípadov vôbec neprekáža a na ankety o najväčšie módne faux pas sa nepozerajú ako na smerodajné. Prečo?

Sandále

Môže byť, nie?

Sandále a ponožky – výhody tohto spojenia

Muži si ponožky pochvaľujú. Medzi prvé dôvody patrí zakrytie prstov na nohách. Narozdiel od žien, muži neabsolvujú návštevy na pedikúre a vôbec, prsty na nohách nepatria medzi atraktívne časti mužského tela. To sa dá hravo vyriešiť nosením ponožiek, ktoré nedostatky zakrývajú. Tento faktor dodáva mužom psychickú pohodu. Nie je tajomstvom, že sandále a ponožky dokopy nosia najmä staršie ročníky. Mužov v staršom veku už príliš ich výzor nezaujíma, tie roky majú dávno za sebou. Za dôležitejšie považujú to, ako sa cítia. Narozdiel od uzavretej obuvi sa im noha v sandáloch tak nespotí. Ponožky v tomto prípade slúžia na satie potu, ktorý sa počas horúcich dní na chodidlách hromadí.

Sandále

Mať pohodlie a komfort je najdôležitejšie.

Spoločnosť rozhoduje

O tom, čo sa nosí a nenosí v konečnom dôsledku rozhoduje každý z nás. Hoci spoločnosť vytvára nátlak na jednotlivcov a určuje to, čo je v súlade s trendami alebo nie. Je len na nás, ako sa rozhodneme. Preto ak radi nosíte ponožky v sandáloch, určite sa nepodvoľujte len preto, lebo niekde v televízii alebo časopisoch, určili túto kombináciu za nevkusnú a odpudivú. Najdôležitejším je predsa pocit pohodlia a toho, ako sa cítite. A to je vec, na ktorú sa môžete zakaždým spoľahnúť. Sandále sú pohodlné samo o sebe, ale prečo ich nevylepšiť? Za ponožky v sandáloch sa nemusíte vôbec hanbiť.

Petra

Pridaj komentár