Vyberte si správnu moto obuv

Moto Obuv

Moto čižmy Fox

Na prvý pohľad možno nepodstatná časť výstroje, no v skutočnosť by sa výber obuvi nemal podceňovať. Dobrá moto obuv vás ochráni pred mnohými zraneniami a zdravotnými problémami. Stačí malá nepozornosť a vaša motorka vám môže spadnúť na nohy, a preto by ste mali vyberať obuv z kvalitných materiálov. Dobrý výber obuvi na motorku závisí od mnohých ukazovateľov. Pár zlatých rád pri výbere vám opíšem v tomto článku.

Podľa čoho vyberať

V prvom rade musíme dobre poznať základné rozmery našich nôh. Určite sa vám už stalo, že aj keď viete aké veľké máte chodilo, tak vám lepšie sedeli o číslo menšie alebo väčšie topánky. Spoľahlivou metódou je obkresliť si nohy na papier a následne zmerať dĺžku medzi pätou a špičkou. Druhou potrebnou informáciou je, na aký typ motorky budete obuv nosiť. Napríklad pri cestných motorkách musí byť obuv aj pohodlná pri bežnom chodení, zatiaľ čo na Motokrosové a Enduro motorky ide hlavne o to, aby zvládali náročnosť terénu. Pri výbere sa pozerajte na to, aké ochranné prvky obsahuje daná obuv. Dobrá moto obuv disponuje dobre vystuženou oblasťou členku či vodotesnou membránou. Ako posledné si už vyberiete štýlové a farebné prevedenie, aké sa vám páči.

Moto obuv značky Fox

Americká značka Fox sa preslávila vďaka kvalitnému cyklo a moto oblečeniu. V roku 1974 založil profesor fyziky Geof Fox firmu, ktorá sa špecializovala na doplnky pre motokros. Neskôr mal dokonca svoju vlastnú motokrosovú stajňu, ktorú si ľudia pamätali najmä vďaka oblečeniu s logom líšky. Neskôr Fox zistil, že svoje poznatky môže aplikovať aj v iných športoch a vyrábal doplnky pre cyklokros, obuv na skateboard či plavky na vodné športy. Značka Fox má vo svete tradíciu a tak si môžete vybrať moto obuv so zárukou kvality. V ponuke nájdete moto čižmy v rôznych farebných kombináciách a so skvelou ochranou výbavou.

Moto obuv

Fox moto obuv aj pre náročných

Zuzka

Pridaj komentár