Školy v prírode, lyžiarske zájazdy či detské letné tábory by mali mať jedno spoločné – skvelý program pre deti

Takmer každé dieťa minimálne raz počas svojho detstva príde do kontaktu s cudzím prostredím a ocitne sa mimo svojej rodiny. Najčastejšie sú to školy v prírode, školské lyžiarske zájazdy alebo rôzne detské letné tábory. Zväčša ide o približne 6 – 7 dňové pobyty, ktoré by mali byť naplnené naozaj pestrým a pre deti zaujímavým programom. Napríklad rôznymi každodennými aktivitami, či už športového, hravého, tvorivého alebo edukačného charakteru. Vymyslieť a zorganizovať dokonalý program na každý deň pre väčšiu skupinu detí je však niekedy naozaj náročné. Práve preto sa niekoľko užitočných tipov na zaujímavé aktivity počas školy prírody, lyžiarskeho výcviku či letného tábora môže skutočne hodiť.

školy v prírode

Zábava a smiech sú prvoradé

Zábava a smiech sú mimoriadne dôležité

Dobrá zábava a smiech nesmú chýbať všade tam, kde sú deti a preto by súčasťou každej školy v prírody alebo letného tábora mali byť aj podvečerné zábavné programy pre deti, ako napr. obľúbená karaoke šou, kde sa z detí nachvíľu stanú rôzny populárni speváci či hudobné skupiny, prísť môže dokonca aj kúzelník, ale úspech bude mať aj klasická diskotéka, súťažný kvíz či nočné hľadanie pokladu. To všetko patrí k mimoriadne zábavným a určite aj nezabudnuteľným okamihom každej školy v prírode.

Pestrý denný program pre školy v prírode

Denný program nabitý športom či rôznymi súťažami (napr. loptové hry, olympiáda) je tiež veľmi dôležitý, pretože pohyb na čerstvom vzduchu je pre zdravie deti mimoriadne osožný. Chýbať samozrejme nesmú rôzne vychádzky, turistika či návšteva rôznych edukačne zaujímavých miest, ako sú napr. historické pamiatky či múzeá. Pre prípad, že vám počas školy v prírode nebude priať počasie, je najlepšie mať vymyslený náhradný plán v podobe tvorivých dielní, kde nebudú chýbať rôzne kreatívne potreby a deti tak budú môcť vytvoriť rôzne darčeky pre rodičov, ktorými ich potešia pri návrate zo školy v prírode.

školy v prírode

Letné či zimné, hlavne nech je kopec srandy

Dada

Pridaj komentár