Topánky – nikdy ich nie je dosť

Topánky – to je niečo, čo my ženy milujeme a nedáme na ne dopustiť. Je úplne jedno, či už máme v šatníku 100 párov. Ak je v našom obľúbenom obchode výpredaj topánok, vždy sa nájde nejaké to miesto navyše. S najväčšou pravdepodobnosťou sme asi štvrtinu z nich ešte ani nemali na nohe, ale na tom predsa nezáleží. Čo ak raz budeme potrebovať lodičky práve v tej camel farbe alebo šemišové burgundy čižmy, ku ktorým sme doteraz nenašli vhodný outfit? Raz príde aj ich čas a ak nie, posunieme ich sestre alebo nejakej kamarátke. Faktom ale ostáva, že topánky sú pre nás ženy nesmierne dôležité a nikdy ich nemáme dosť. Vždy sa objaví nejaká krajšia a zaujímavejšia, ktorú jednoducho musíme mať bez ohľadu na jej cenu.

topánky

Niekto si potrpí na jeden štýl v rôznych farbách…

Ako vybrať topánky?

Vybrať si len jeden pár je pre mnohé z nás priam nemožné a preto nie je vôbec nezvyčajné, že namiesto jedných sandál opúšťame obchod s dvomi lodičkami, balerínkami, mokasínami a nakoniec aj spomínanými sandálami. Kupujete ale topánky ktoré vám naozaj sadnú? Niekedy sa môže stať, že sa nám topánky natoľko páčia, že ich kúpime aj napriek tomu, že už nemali naše číslo. Tomu sa ale radšej vyhnite a investujte iba do kvalitnej obuvi, ktorá vám dokonale sadne. V prvom rade by ste mali poznať číslo vašej nohy. Najlepšie je, ak si svoju nohu obkreslíte na papier a následne pomeriate. Nohu nikdy nemerajte len tak od oka, pretože sa veľmi ľahko pomýlite a konečné číslo môže byť tomu reálnemu dosť vzdialené. Obkreslením na papier sa noha rovnomerne rozloží, rovnako ako keď je v topánke – je to najpresnejšie meranie. Topánky si potom vyberajte o 0,5-1 cm väčšie než je nameraná veľkosť vášho chodidla – tým doprajete vašim prstom dostatok miesta a zabránite ich deformácii ako aj nepríjemným bolestiam.

topánky

…pre niekoho čím viac druhov topánok, tým lepšie

Topánky ktoré dokonale sedia

Odborníci radia kupovať si obuv v poobedňajších hodinách, nakoľko chodidlo je vtedy objemnejšie. Po práci a celodennom chodení sú totižto nohy opuchnuté a aj najvhodnejšie na nakupovanie topánok. S opuchnutými nohami si logicky vyberiete o niečo väčšie topánky a tak sa nemôže stať, že vám budú neskôr tesné. Pri skúšaní sa povinne po predajni poprechádzajte – správna topánka vám musí dokonale sadnúť. Päta sa nesmie vyzúvať a v topánke musí byť dostatok miesta pre prsty, ktoré by nemali byť skrčené či stlačené dokopy. Nespoliehajte sa na to, že sa vám nepohodlná topánka po čase roztiahne – ak vám nesedí pri skúšaní, jednoducho ju neberte.

Karin

Pridaj komentár