Tipy pri rekonštrukcii domu

Každý dom si po určitej dobe vyžaduje nejakú väčšiu či menšiu renováciu a rekonštrukciu. Keď sa už niekto rozhodne pre celkovú rekonštrukciu domu, zahŕňa to zvyčajne aj búracie práce a obnovu celého jadra domu. Mnohí majú presnú predstavu, ako chcú svoje bývanie zmeniť a ako by mal vyzerať dom vo finálnej verzii. Tí, čo nie sú si istí, vždy sa môžu poradiť s architektom.

rekonštrukcia domu

Rekonštrukcia domu ponúka nový pohľad na nevyužitý priestor

Rekonštrukcia domu je prospešná zmena

Rekonštrukcia domu predstavuje pozitívnu zmenu. Tak ako v móde aj v oblasti bývania sa menia trendy a taktiež sa môže stať, že sa vám po rokoch zunuje dizajn, ktorý ste si pôvodne vybrali. Preto renovácie prinášajú nový nádych, nové pocity a útulnejšie prostredie pre celú rodinu. Rekonštrukcia domu je tiež niekedy nevyhnutná, ak vám môže poskytnúť viac priestoru (napr. pre nového člena rodiny) alebo uľahčiť pohyb v priestore (napr. pre starších ľudí).

Zdobenie s farbami

Rekonštrukcia domu to nie sú len búracie práce. Častokrát pri rekonštrukcii meníme aj menší nábytok alebo doplnky a farby na stenách či tapety. A práve farby sú skvelými nástrojom na obnovu interiéru. Obyčajné jednofarebné biele steny už dávno nie sú moderné a existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako môžete farbami vyzdobiť váš interiér. Veľmi dobre pôsobí napr. stena s čierno-bielymi hrubými zvislými pásmi na chodbe alebo vešiakovej stene. A čo tak vzorovaný valček, s ktorým môžete naniesť farbu na jednu alebo všetky steny v spálni, alebo vo väčšom šatníku? Ak ste však predsa len za jednoliate farby, môžete miestnosť opticky zväčšiť alebo ozvláštniť tak, že dve protiľahlé steny vymaľujete kontrastnou farbou oproti tým ostatným dvom stenám.

rekonštrukcia domu

Ozdobte si interiér farbami

Ak rekonštruujete pre niekoho iného

Rekonštrukcia domu za cieľom predaja je taktiež veľmi dôležitá pre lepší zisk. Samozrejme, vždy sú minimálne dve skupiny ľudí – tí, čo nakupujú staré domy, pretože si ich chcú zrenovovať podľa seba, a tí, ktorí nemajú čas alebo chuť na práce súvisiace s rekonštrukciou domu a preto hľadajú taký, ktorý je pripravený na nasťahovanie sa. Ak teda rekonštruujete svoj starý dom s cieľom predaja, podstatné je zamerať sa na jednoduchosť, čisté línie a neutrálne farby. Minimalizmus, veľa svetla v miestnostiach a otvorený priestor sú vždy kľúčom k úspešnému a ziskovému predaju domu.

 

Gabika

Pridaj komentár