Topánky na platforme – ako dlho sú tu už s nami?

topánky na platforme

Topánky na platforme sú momentálne veľkým módnym hitom

Obľúbené topánky s plnou podrážkou, topánky na platforme či tzv. klinovej platforme patria k stále veľmi trendovej obuvi, ktorá je pohodlná a zároveň má svoj osobitý štýl a šmrnc. Aj keď väčšina žien vysoké opätky miluje, stále sa nájdu aj ženy, ktoré sa v topánkach na vysokom podpätku necítia pohodlne, sebaisto a ani bezpečne. Práve pre tieto ženy sú topánky na platforme najmä na klinovej platforme ako stvorené, pretože vďaka tomuto typu obuvi sa nemusia vzdať topánok s vysokým opätkom a pritom sa môžu cítiť nielen pohodlne, ale vďaka stabilnej klinovej platforme aj oveľa bezpečnejšie a istejšie.

Topánky na platforme poznali už v časoch starovekého grécka

O výhodách a prednostiach klinovej platformy či klinového podpätku vedeli už naši predkovia napr. v časoch starovekého grécka, kedy sa prvé topánky na platforme objavili v divadlách, aby vďaka nim herci pôsobili vyššie a boli lepšie viditeľný pre publikum. Takýto typ topánok z čias antiky mal výraznú širšiu drevenú podrážku a poznali ho pod názvom „koturny“. Doslova nevyhnutnosťou sa tieto tzv. koturny stali v 12. až 14. stor., kedy ich nosila najmä šľachta z veľmi praktických dôvodov, aby si ochránila odev pred znečistením splaškami, ktoré boli bežne vypúšťané do ulíc, keďže v tých časoch ešte nefungovala kanalizácia.

topánky na platforme

Aj takéto originálne topánky na platforme nájdete v obchodoch!

Topánky na platforme dnes

Dnes už sú topánky na platforme či klinovom opätku oveľa pohodlnejšie a hlavne elegantnejšie ako kedysi. Sú to topánky, ktoré nájdu využitie v každom ženskom šatníku a hodia sa na ktorúkoľvek príležitosť, či už na bežné každodenné nosenie do zamestnania, ale aj na večerné posedenie v reštaurácii alebo na spoločenskú udalosť. Využitie klinovej platformy na topánkach je bežné pre obuv v každom ročnom období napr. čižmy na klinovej platforme sú ideálne na nosenie počas zimy, ale aj sandále na klinovej platforme sú zasa ako stvorené pre letné dni.

Dada

Pridaj komentár