Vankúš na kojenie – stojí za kúpu?

vankúš na kojenie

Vankúš na kojenie pre rôzne využitie

Vankúš na kojenie je pre mamičky výborným pomocníkom. Pri kojení poskytuje úľavu rukám a pri spaní v ňom, sa dieťa cíti ako v matkinom náručí. Jeho pomoc oceňujú aj samotné mamičky ako podporu pre bruško pri spaní na boku. Vankúš slúži aj ako opora pre chrbticu v pokročilom štádiu tehotenstva.

Vankúš pozostáva z vnútorného naplniteľného obalu a obliečky. Ako náplň si môžete vybrať buď z polystyrénových guličiek alebo PES vlákna. Na koncoch obliečky nájdete šnúrky alebo gombík na uviazanie do tvaru podkovičky.

Čo si myslia mamičky?

Z reakcie mamičiek sa dozviete veľa o tom, aký vankúš na kojenie potrebujete a či vôbec. Mamičky hovoria, že nezáleží či  kúpite vankúš, ktorý je už vytvarovaný alebo si ho vytvarujete sama a zapnete na konci na gombík alebo zošnurujete. Nakoniec dostanete taký istý tvar. Záleží však na tom, aký priemer bude mať vankúš na kojenie. Vhodné sú také, ktoré majú rozmer aspoň 30cm. Menšie, pod váhou dieťatka alebo vás, ešte viac spľasnú a potom budú už zbytočné.

Čo sa týka náplne, mamičky odporúčajú viac vankúš na kojenie s náplňou z vlákien. Vlákna sú mäkšie pre dieťa a pohodlnejšie aj pre mamičku, keďže ho bude mať ona na kolenách. Nebudú síce držať stabilne tvar ako vankúše z polystyrénových guličiek, nebudú však ani šušťať a tak možno rozrušiť dieťa. Výhodou polystyrénovej náplne je zase tvrdšie podložie, ktoré vyhovuje vyvíjajúcej sa chrbtici dieťaťa.

Ďalšou výhodou je, že guličky môžete podľa potreby odobrať a tak zmenšiť alebo zväčšiť priemer valca. Guličky však majú tendenciu rýchlejšie spľasnúť a je vhodné neskôr dokúpiť aj druhú náplň. Niektorým mamičkám však opotrebované guličky vyhovovali viac ako čerstvo nové, práve preto, že vankúš bol stále foremný ale už mäkší.

vankúš na kojenie

Praktický a pohodlný vankúš na kojenie

Vankúš na kojenie určite využijete

Mamičky tiež odporúčajú dokúpiť k vankúšom aspoň dve obliečky. Obliečky budete potrebovať často prestriedať hlavne zo začiatku kojenia, kedy sa vonkajší obal vankúša zašpiní veľmi často. Obliečky sa vyrábajú v rôznych farebných prevedeniach, väčšinou zo 100% bavlny.

Sana

Pridaj komentár