Ako vybrať naozaj výkonný ventilátor do kúpeľne?

Pre kúpeľne je typické vysoko vlhké prostredie, ktoré môže viesť k vzniku nebezpečných plesní nielen na stenách, ale aj na nábytku či v škárach obkladov a tiež na vaniach a sprchových kútoch. Plesne sú nielen estetickým problémom, ale predstavujú aj veľké zdravotné riziká pre naše zdravie.  Najlepším riešením je vzniku plesní predchádzať, k čomu nám dopomôže pravidelné vetranie a odvetrávanie miestnosti pomocou zabudovaných ventilátorov do kúpeľne. Ventilátor do kúpeľne pomáha odvetrávať nielen vlhkosť, ale aj rôzne nepríjemné pachy z kúpeľne, čo je veľkou výhodou najmä pre kúpeľne, v ktorých je umiestnená aj toaleta.

ventilátor do kúpeľne

Ventilátor do kúpeľne vám zabezpečí dlhodobo krásnu kúpeľnu, ktorá bude zdravotne nezávadná.

Ako vybrať vhodný ventilátor do kúpeľne?

Ak vyberáme naozaj účinný a kvalitný ventilátor do kúpeľne, musíme sa zamerať na jeho výkonnosť, čiže na parameter udávajúci prietok vzduchu, ktorý je schopný ventilátor z miestnosti odvádzať. Pre dobrý výsledný efekt a kvalitné odvetrávanie je dôležité vybrať adekvátne výkonný ventilátor podľa veľkosti kúpeľne, v ktorej má ventilátor pracovať (napr. miestnosť s veľkosťou cca 13 m2 potrebuje ventilátor s výkonom okolo 80 m3/hod). Ďalšími dôležitými kritériami sú typ a spôsob ovládania (manuálne alebo automatické), výber vhodného konštrukčného riešenia a hlučnosť zariadenia.  Hlučnosť ventilátora udáva označenie dB a ak nechcete, aby ventilátor pôsobil v kúpeľni rušivo, nemala by hodnota hlučnosti prekročiť 30 dB.

Časovač či radšej senzor vlhkosti?

Manuálne ovládaný ventilátor do kúpeľne, ktorý je najčastejšie prepojený s osvetlením, bude dostatočne účinný len v prípade, ak bude vybavený časovačom, ktorý zabezpečí dostatočne dlhé odvetrávanie aj po odchode z kúpeľne a zhasnutí svetla. V opačnom prípade vám pachy aj vlhkosť budú zostávať v miestnosti a ventilátor tak nebude dostatočne plniť svoju funkciu. Navyše takéto veľmi vlhké prostredie neprospieva ani kúpeľňovému nábytku a zariadeniu. Ideálnym riešením je aj ventilátor do kúpeľne vybavený senzorom vlhkosti, kde si nastavíte optimálne hodnoty vlhkosti a ventilátor bude odsávať vždy vtedy, keď hodnoty nebudú v ideálnych medziach.

ventilator do kupelne

Moderné kúpeľne sa stavajú v spojení s toaletou, čo môže byť niekedy problémom.

Silly Billy

Pridaj komentár