Zdravotné a ortopedické topánky

topánky

Aké topánky sa nachádzajú vo vašom botníku?

Topánky – bežná záležitosť a predsa taká dôležitá. Skúsili ste sa niekedy zamyslieť, prečo vás tak často bolia nohy a chodidlá po dni strávenom v práci či pri prechádzke mestom? Veľa krát sú príčinou práve nesprávne zvolené topánky. S niektorými problémami, ktoré takéto bolesti spôsobujú sa človek môže už narodiť  (napr. ploché nohy), ale väčšinou sa k rôznym zdravotným problémom a deformitám nôh dopracujeme sami práve nevhodnou obuvou.

Čo spôsobujú nekvalitné topánky?

Medzi zdravotné ťažkosti, ktoré bývajú dôsledkom pravidelného a dlhodobého nosenia nesprávnej obuvi patria bolesti chrbtice, bedrových kĺbov, nôh, ploché nohy, haluxy (vybočené palce), vznik rôznych odrenín, otlakov, pľuzgierov aj plesňových ochorení či dokonca vznik artritídy.

Zdravotná a ortopedická obuv ako riešenie aj prevencia

A práve ortopedická obuv alebo zdravotné topánky sú určené pre ľudí, ktorí trpia ochoreniami dolných končatín a ich tvarové a funkčné zmeny im znemožňujú používanie bežnej obuvi. Takéto zdravotné či ortopedické topánky sú však vhodné aj ako prevencia a sú veľmi dobrým riešením pre ľudí, ktorí trávia celý deň na nohách (napr. v zamestnaní ako čašníci, kuchári, kaderníčky a mnoho ďalších). Zdravotné topánky sú špecifické tým, že majú špeciálne upravenú vložku, ktorá je prispôsobená tvaru chodidla s podporou pozdĺžnej aj priečnej klenby nohy. Je to veľmi kvalitná, odľahčená obuv, ktorá prospieva vašim chodidlám.

Topánky pre deti

Pokiaľ ide o deti, oplatí sa nosenie vhodných topánok dvojnásobne. Detská noha sa vyvíja a práve detská ortopedická obuv slúži ako prevencia plochých nôh a zároveň napomáha správnemu vývinu detskej nôžky. Detská ortopedická obuv musí spĺňať európske zdravotné normy, aby bola naozaj vyhovujúca.

topánky

Kvalitné topánky nakupujte len v špecializovaných obchodov alebo kvalitných obchodoch s obuvou!

Kde nakupovať?

Nezabúdajte, že zdravotne vyhovujúce či ortopedické topánky na tržniciach určite nenájdete. Najlepšie je navštíviť špecializované predajne zamerané na predaj zdravotných a ortopedických pomôcok aj topánok, prípadne ich môžete nájsť aj v niektorých lekárňach a v kvalitných obchodoch s obuvou. Pestrá ponuka ortopedickej obuvi je aj na internetových stránkach. Ak kupujete topánky, rozhodne sa neoplatí šetriť, ale rozumne investovať do  kvality.

Karin

Pridaj komentár