Znehodnotené zbrane pre zberateľov i nadšencov zbraní

Premýšľali ste niekedy o novom koníčku? Ako chlapci ste sa určite aj vy hrali na vojakov, alebo policajtov v blízkosti vášho domova so svojimi kamarátmi, alebo aspoň prostredníctvom počítačových hier medzi sebou. V niektorých to prerástlo vo vášeň a začali sa zaujímať o zbrane vo väčšej miere. Zberatelia si pochvaľujú znehodnotené zbrane, ktoré im za zlomok reálnej ceny dokážu naplniť ich túžbu po cennom zberateľskom kúsku.

Znehodnotené zbrane a ich špecifiká

Znehodnotené zbrane sú špecifické vďaka tomu, že nie sú schopné vystreliť žiaden typ, či kaliber streliva. To znamená, že sa nevyužívajú v praxi, či už v armádnych, alebo policajných zložkách, ale slúžia na iné účely. Medzi ne môžeme zaradiť zberateľské účely, múzejné, výstavné, či sa dokonca využívajú v divadlách počas vystúpení. Ak sú vaši priatelia poľovníci, alebo milovníci vojenskej histórie, nie je nič lepšie, ako sa im pochváliť svojim cenným kúskom a o siahodlhé debaty je na čas postarané.

Ďalším poznávacím znamením je fakt, že sa predávajú v zachovalom predajnom stave. Preto sa vám nemôže stať, že by vám overený obchod so zbraňami predal doslova šrot. Tieto zbrane sa kedysi používali vo vojenských konfliktoch a používali ich vojaci rôznych armád. Pre naše končiny je najpravdepodobnejšie, že ide o zbrane ruskej výroby, ktoré využívala československá armáda. Vybrať si môžete z rôznych druhov. Od samopalov, flobertky, či revolvery, dokonca až po raketomety a guľomety. Jednou z najväčších výhod je fakt, že vďaka nefunkčnosti znehodnotených zbraní, automaticky klesá ich tržná hodnota nadol.

znehodnotené zbrane

V ponuke niektorých army shopov nájdete aj znehodnotené zbrane na predaj do vašej zbierky

Pravidlá pri kúpe

Voľný predaj je povolený od dovŕšenia veku dospelosti, t.j. 18 rokov záujemcu o znehodnotenú zbraň. Predaj môže prebehnúť iba osobne, čiže fyzicky v predajni. Z toho dôvodu predaj na diaľku nie je možný. Zbrojný pas nie je nutný, ale musíte predložiť kópiu občianskeho preukazu, nakoľko sa aj takýto typ zbrane musí zaregistrovať. To by však správneho zberateľa nemalo odradiť.

Karin

Pridaj komentár